Jak prawidłowo ładować baterię w iPhone?

Jak prawidłowo ładować baterię w iPhone?

Na żal, wiele użytkowników smartfonów przez lata żyją w świecie swoich błędów o tym, jak poprawnie należy ładować baterie swoich urządzeń. Więc, teraz rozpatrzmy siedem głównych błędów i poznamy czy mają oni podstawy.
1. Kupiwszy nowy smartfonjego baterię trzeba kilka razy rozładować do stanu wyłączenia, nim zacząć aktywnie korzystać z urządzenia. To twierdzenie już nie dotyka współczesnych baterii, ono starzało się minimum lat na pięć, jeśli nie więcej. Dla dzisiejszych urządzeń jest ważniejsza inna rada: pełne ładowanie z późniejszą stuprocentowym ładowaniem. I to wszystko, dalej można spokojnie korzystać z gadżetu
2. Smartfonu jest przeciwwskazana nocne ładowanie. Istnieje myśl, że to może stać się przyczyną uszkodzeniacałego urządzenia, i w szczególności, problemów z akumulatorem. To jeszcze jeden rozpowszechniony błąd. W tym wypadku ważnie obawiać się stałego przegrzewania smartfona. A co dotyczy baterii, to wszystkie urządzenia dziś są wyposażone automatyczną funkcją odłączenia ładowania, i tyle. Chociaż stale zapominać smartfon włączonym do sieci również nie korzystnie.
3. Ładować smartfon należy do poziomu 100%. Naprawdę po to, żeby urządzenie mogło normalnie pracować jemu wystarczy i 80% ładunku. Przy czym ważnie nie dopuszczać sytuacja kiedy poziom energii spadnie do zera. Ponieważ to może stać się przyczyną popsucia baterii.
4. Korzystanie z nieoryginalnej ładowarki jest niebezpieczne. To twierdzenie więcej dotyczy smartfonów Apple, oni niezbyt to «przyjazne» do kabli, zrobionymi Chińskimi kompaniami. Inne gadżety są całkiem chłonne do «nieojczystych» ładowarek. Jedyny warunek dobrej pracy – ich dobra jakość.
5. Zabroniono użycie urządzenia, które znajduje się w trakcie ładowania. To nie jest prawda. Jeśli ładować gadżet i w owym że czasie z niego korzystać, to on może po prostu przegrzać się i to wszystko, i plus do tego smartfon wykorzystuje w dwa razy więcej energii. Mity o tym, że gadżet zapali się czy inne horrory są nie wierne.
6. Okresowe uruchamiania ponowne są skuteczne dla baterii. To twierdzenie więcej dotyka oprogramowania urządzenia, czym prace jego akumulatora. Uruchamianie ponowne w żaden sposób nie wpływa na pracę ostatniego.
7. Przy niskich temperaturach bateria lepiej zachowuje energię. Wylewny błąd, ponieważ chłód czy gorący klimat przeciwnie wymaga od baterii gadżeta zbędnego zużycia energii. Na mrozie smartfony wyładowują się szybciej.