Wymiana wyświetlacza iPhone

ModelCzas
Wymiana ekranu (wyświetlacza) iPhone 41 godz.
Wymiana ekranu (wyświetlacza) iPhone 4S1 godz.
Wymiana ekranu (wyświetlacza) iPhone 51 godz.
Wymiana ekranu (wyświetlacza) iPhone 5C1 godz.
Wymiana ekranu (wyświetlacza) iPhone 5S1 godz.
Wymiana ekranu (wyświetlacza) iPhone 61 godz.
Wymiana ekranu (wyświetlacza) iPhone 6 Plus1 godz.
Wymiana ekranu (wyświetlacza) iPhone 6S1 godz.
Wymiana ekranu (wyświetlacza) iPhone 6S Plus1 godz.
Wymiana ekranu (wyświetlacza) iPhone SE1 godz.
Wymiana ekranu (wyświetlacza) iPhone 71 godz.
Wymiana ekranu (wyświetlacza) iPhone 7 Plus1 godz.

wymiana ekanu iphone

Ekran w dowolnym smartfonie – to jest główny detal, który odpowiada za odzwierciedlenie różnego rodzaju informacji. Uszkodzenia tego detalu najczęściej powstają po mechanicznych działaniach (uszkodzeniach) czy po trafieniu wilgoci do środka telefonu i w wyniku – jest potrzebna wymiana ekranu iPhone w centrum serwisowym.

Zależnie od pokolenia smartfona przy popsuciu wyświetlacza, zamianie podporządkowuje się tylko ekran czy ekran razem z wrażliwym pokryciem.

iPhone 2 poddaje się oddzielnej wymianie wyświetlacza bez konieczności jednorazowej wymiany sensorowego pokrycia (sensorowego szkła). Taki sam rodzaj remontu jest możliwy u iPhone 3 i iPhone 3GS. Sprawy ciężej idą z nowszymi pokoleniami, gdzie ekran i sensor jest sklejony między sobą czyli te dwa komponenty są jedynym detalem. W modelach iPhone 4 i iPhone 4s wyświetlacz i wrażliwe pokrycie łączą się fabrycznym sklejaniem i dokonać wymianę tego elementu samodzielnie jest niemożliwie, ponieważ wysoki poziom zabrudzenia powietrza w pomieszczeniu obowiązkowo zostawi widziane ślady po naprawie.
Późniejsze pokolenie iPhone 5 i iPhone 5s wypuszcza się w spoistych ramkach, co istotnie komplikuje późniejszy remont urządzenia, ponieważ ekran i sensor – jest jedynym detalem który nie poddaje się rozbieraniu. Jeśli już w piątym pokoleniu smartfona od jabłkowej kompanii obserwuje się zjednoczony detal, wtedy zostaje tylko przypuszczać, co nas czeka w najnowszych modelach iPhone 6 i iPhone 6s. W ostatnich pokoleniach jest możliwy taki wariant, że wyświetlacz będzie łączący z korpusem i nie będzie poddawał się rozbieraniu i remontu.

Na pierwszy rzut oka wymiana ekranu iPhone jest nieskomplikowanym zajęciem, jednak wykonanie naprawczych przedsięwzięć wymaga obecności wiedz po zagospodarowaniu smartfona i mieć pod ręką następne narzędzie:

  • Zestaw śrubokrętów;
  • Plastikowa łopatka;
  • Cienkie cążki;
  • Spinacz dla wyciągania tacy sim.

Wymiana wyświetlacza iPhone

Koniecznie żeby wszystkie narzędzia oprócz śrubokrętów byli plastikowe. Wymiana modułu iPhone przypuszcza pełne rozbieranie smartfona. Przed początkiem wznawianych przedsięwzięć należy odłączyć telefon.

Najpierw odkręcają się dwa wkręty na dole iPhone, potem tylna przykrywka porusza się w górę i oddziela się od obudowy. Dalej należy zrobić demontaż wewnętrznych komponentów. Najpierw należy odkręcić wkręt, który utrzymuje umocnienie baterii, a potem plastikową łopatką należy zaczepić zatrzask trenu. Po przeprowadzonych działaniach można wyciągnąć akumulator za pomocą specjalnego języczka. Jeśli bateria źle poddaje się rozbieraniu, wtedy można za pomocą łopatki odłączyć od akumulatora przyklejającą warstwę.

Zdemontowawszy akumulator należy wyciągnąć tacę sim z gniazda. Dalej odkręcają się dwa wkręty nad trenem podłączania baterii, wyciąga się tren, pod którym znajduje się utajony wkręt, który również należy wykręcić.

Późniejszy proces rozbierania trwa przez wyciąganie ochronnej tafli na górze obudowy, które wzmacniają się pięciu bolcami. Odkręciwszy wszystkie wkręty płyta występuje.

Po dokonanych przedtem operacjach w górnej części korpusu można zobaczyć kilka trenów (a same pięć), które należy odłączyć plastikową łopatką. Po demontażu wszystkich opisanych powyżej komponentów i trenów wyciąga się sama matczyna płaca, która wzmacnia się do obudowy jednym wkrętem w górnej części.
Zwróciwszy uwagę na dolną część korpusu można zobaczyć ochronne rzeźbiarstwo która wzmacnia się do ramy telefonu jednym wkrętem. Audio gniazdo występuje odkręcaniem jedynego bolca. Po demontażu wszystkich opisanych powyżej komponentów należy odkręcić wszystkie wkręty po obwodzie ramki – oni wzmacniają sensorowe szkło do korpusu urządzenia.

Teraz wymiana modułu iPhone staje się zaledwie sprawą techniki. Czynimy wyciąganie ekranu, ustalamy nowy detal i czynimy montaż w telefonu w odwrotnym trybie.

Ustaliwszy ekran do obudowy smartfona ustalamy wstecz sensorowe pokrycie i przywiązujemy bolcami do aluminiowej ramy. Potem ustalają się audio gniazdo z podłączaniem, na dole przywiązuje się ochronna tafla. Po wszystkich działaniach do rodzonego przedziału ustala się matczyna płaca, przymocowuje się bolcem, w górnej części. Dalej podłączają się pięć blisko rozmieszczonych trenów w górnej części smartfona.

Ustalcie celę, podłączcie tren do odpowiedniego gniazda, potem należy ustalić ochronną taflę na 5 bolców w górnej części obudowy. Więc, cały późniejszy montaż iPhone dzieje się w naprawdę odwrotnym trybie. W tym momencie ważnie nic nie pomylić (zwłaszcza to dotyczy wkrętów).
Po pełnym montażu można uważać, że wymiana ekranu iPhone jest dokonana. Jeśli źle posiadasz wiedzą, która dotyczy wewnętrznego ustroju telefonu jest sens odwołać się do centrum serwisowego. Jednak w ostatnim czasie większość użytkowników z zainteresowaniem czyni wymianę koniecznych komponentów samodzielnie. Dla tego należy przestudiować kilka odpowiednich materiałów i dobrać maksymalnie odpowiednią instrukcję.