Wymiana mikrofonu iPhone

Bardzo często w trakcie eksploatacji, właściciele iPhone zderzają się z problemem funkcjonowania mikrofonu: zła słyszalność, postronne szumy, charkot i syk telefonu. Lecz przyczyny uszkodzenia mogą być nie tylko w pracy samego mikrofonu.

Co robić jeśli mnie nie słyszy przy rozmowie współrozmówca?
W pierwszej kolejności Państwo musi zwrócić uwagę na ochronną siatkę mikrofonu, która rozmieszcza się na dole w prawej części smartfona. Przy intensywnym użyciu aparatu, siatka może po prostu urażać się kurzem czy innymi niedopuszczalnymi tam przedmiotami. Zabrudzenie bywa na tyle silnym, co nawet jest potrzebna czystka wewnętrznej części iPhone.

Dlaczego mikrofon iPhone zaczął źle pracować?

Głównymi przyczynami niezadowalającej pracy mikrofonu są:

  • Mikro zabrudzenie ochronnej siatki mikrofonu;
  • Mechaniczne uszkodzenia, takie jak spadek czy cios mogą wywołać odmowę w pracy mikrofonu;
  • Trafienie wilgoci do środka, a jak skutek – korozja.

Wymiana mikrofonu iPhone

Przy wymianie mikrofonu, wykonuje się czystka ochronnej siatki telefonu z wewnętrznej strony i tak samo cały wewnętrzny telefoniczny obszar, od kurzu, brudu, wilgoci i innych obcych przedmiotów. Oprócz tego podporządkowuje się wymianie cały dolny tren, na którym i rozmieszcza się mikrofon. Czas, który jest potrzebny dla tej operacji składa blisko 30 minut. Odznaczymy że iPhone, zaczynając z 4-го pokolenia może pochlubić się obecnością dwóch mikrofonów: górny mikrofon odpowiada za zapis dźwięku jednej z wideo kamerek, a dolny dla rozmowy przez telefon, a także wykonuje funkcję dyktafonu.
W naszym centrum serwisowym potraficie zrealizować naprawę i wymianę mikrofonów iPhone wszystkich pokoleń (iPhone 4/4S, iPhone 5/5C/5S, iPhone 6/6 Plus, iPhone 6S/6S Plus).