Wymiana szybki iPhone

ModelCzas
Wymiana szybki (szkła) iPhone 43-4 godz.
Wymiana szybki (szkła) iPhone 4S3-4 godz.
Wymiana szybki (szkła) iPhone 53-4 godz.
Wymiana szybki (szkła) iPhone 5C3-4 godz.
Wymiana szybki (szkła) iPhone 5S3-4 godz.
Wymiana szybki (szkła) iPhone 63-4 godz.
Wymiana szybki (szkła) iPhone 6 Plus3-4 godz.
Wymiana szybki (szkła) iPhone 6S3-4 godz.
Wymiana szybki (szkła) iPhone 6S Plus3-4 godz.
Wymiana szybki (szkła) iPhone SE3-4 godz.
Wymiana szybki (szkła) iPhone 73-4 godz.
Wymiana szybki (szkła) iPhone 7 Plus3-4 godz.

wymiana szybki iphone

Wymiana szybki Apple iPhone w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i całej Polsce

Sensory telefonów komórkowych są bardzo wrażliwe na zewnętrzne uszkodzenia mechaniczne. Każdy upadek urządzenia na twardą powierzchnię w najlepszym przypadku spowoduje zadrapania, a w najgorszym – strzaskanie i pęknięcia. Wymiana szybki iPhone polega na całkowitej wymianie sensora lub wymianie wrażliwej powłoki wraz z wyświetlaczem (zależnie od generacji telefonu).

W iPhone 2G do wymiany panelu sensorowego czy ekranu niezbędne jest kilka narzędzi, m.in. specjalne śrubokręty, spoiwo lutownicze, lutownica, pinceta precyzyjna i cienka metalowa szpatułka. Ten zestaw sprzętu służy do całkowitego rozebrania telefonu. Rozebranie smartfonu drugiej generacji jest bardziej skomplikowane, a wymiana samego sensora albo ekranu jest niemożliwa (one stanowią jeden moduł). Pokrótce proces rozbierania wygląda następująco:

 • zdjęcie plastikowej przykrywki i demontaż aluminiowej przykrywki;
 • odłączenie akumulatora za pomocą lutownicy (należy odlutować kontakty, żeby w całości wyciągnąć baterię);
 • wyjęcie matrycy i odłączenie kabli taśmowych;
 • wymiana szybki iPhone.

Wymiana szybki iPhone

Cały proces demontażu jest bardzo skomplikowany i osoba niedoświadczona może łatwo uszkodzić aluminiową część smartfonu, a tym samym zepsuć jego wygląd zewnętrzny. Jeden nieopaczny ruch przy odłączaniu kabli taśmowych może unieruchomić niektóre elementy. Jeśli pracownik, który dokonuje wymiany, ma niewielkie doświadczenie, lepiej nie powierzać mu demontażu i naprawy iPhone drugiej generacji.

Proces wymiany szybki czy wyświetlacza iPhone 3GS  istotnie różni się od poprzedniej generacji. Do wykonania naprawy należy zaopatrzyć się w zwykłą przyssawkę, cienką plastikową szpatułkę  (kostka gitarowa lub plastikowa karta) i specjalny zestaw śrubokrętów. Przygotowanie do wymiany nie polega na całkowitym rozebraniu urządzenia, lecz zdjęciu sensora i ekranu. Przyssawka jest potrzebna do zdjęcia modułu wyświetlacza z wrażliwą powierzchnią po odkręceniu śrubek. Potem należy odłączyć kable od matrycy i można montować nowe części. Naprawa trzeciej generacji sprzętu «jabłkowej» firmy nie jest tak skomplikowana, jednak wymaga specjalnych umiejętności.

W iPhone 4 i iPhone 4S trudność procesu wymiany szybki znowu wzrasta. Mówiąc krótko, proces ten polega na pełnym demontażu urządzenia, a następnie nagrzaniu specjalną suszarką brzegu szybki wzdłuż aluminiowej ramki dla łatwiejszego wyjęcia modułu wyświetlacza i sensora. Podczas wyjmowania należy starannie przytrzymać moduł, żeby nie uszkodzić kabli taśmowych, które są podłączone do matrycy. Rozebranie sprzętu czwartej generacji jest dosyć skomplikowane i zwykły użytkownik łatwo pogubi się w wielu elementach, które należy zdjąć, i śrubek o różnych rozmiarach. Niedoświadczony pracownik za pierwszym razem nie potrafi samodzielnie dokonać wymiany.

Do naprawy iPhone 5, iPhone 5S, i iPhone 5C firmy Apple potrzebny jest taki sam standardowy zestaw narzędzi, który składa się ze śrubokrętów do demontażu iPhone, zwyczajnej przyssawki do wyjmowania modułu wyświetlacza wraz z sensorem (w montażu to jest jeden moduł, ale wymianę można zrobić oddzielnie). Żeby dokonać wymiany, należy odłączyć zasilanie, odkręcić dwie śruby na spodzie telefonu, potem wyjąć podajnik karty sim, następnie ustawić przyssawkę na sensorze blisko przycisku Home. Z pomocą przyssawki należy zdjąć dolną część sensora, czyli operację zdejmowania należy zacząć od dołu, ponieważ u góry znajdują się kable podłączone do matrycy. Po podniesieniu modułu wyświetlacza należy odłączyć kable, a potem zamontować nową część.

Wraz z rozwojem technologii należy liczyć się z tym, że z każdym nowym modelem elementy składowe i montaż stale się minimalizują i komplikują. I to stanowi główną przyczynę zwiększania się stopnia trudności naprawy.

W Internecie już pojawiły się plotki, że Apple zamierza wypuścić tablet z wyświetlaczem o wymiarach do 5,5 cali. Podstawowa informacja mówi, że urządzenie będzie skierowane do zupełnie nowego segmentu rynku (podobnie jak wyprodukowanie pierwszego w świecie mobilnego komputera – iPad), ponieważ nazwa będzie się różniła od nazwy iPhone (nikt dokładnie nie wie, jaką nazwę będzie miało to urządzenie). Jeśli korporacja wypuści nowy mobilny komputer, który połączy w sobie telefon i tablet, to będzie nierozważne, ponieważ rynek jest «nieco» przepełniony. Lecz jeśli uda się uruchomić absolutnie nowy sprzęt, Apple przywróci swoją reputację firmy innowacyjnej, chociaż sytuacja już się polepszyła. Każda nowa wersja dowolnego urządzenia to ogromny krok dla poprawy potencjału i wprowadzenia niedościgłych akcesoriów montażowych, jednak wielu użytkowników tego nie dostrzega.

Wszystkie wyżej wymienione krótkie instrukcje służą tylko do zapoznania się z procesem, lecz w żadnym przypadku nie z jego wykonaniem. Należy pamiętać, że każdy sprzęt firmy Apple jest wyrobem o spójnej technologii i w przypadku naprawy wymaga pomocy wykwalifikowanego fachowca oraz specjalnych narzędzi. Samodzielne usunięcie uszkodzeń może niekorzystnie wpłynąć na zdolność telefonu do pracy w późniejszym okresie.

iPhone 6 to jeden z najlepszych smartfonów, który może konkurować z całym rynkiem urządzeń mobilnych. Od wypuszczenia go na rynek sprzedano ponad trzy miliony telefonów – to mówi o ich wysokiej popularności i jakości.

Każdy telefon, bez względu na producenta i trwałość, jest wrażliwy na czynniki zewnętrzne w życiu codziennym. Wszelkie mechaniczne obciążenia, zawilgocenie czy eksploatacja iPhone 6 w niewłaściwych warunkach mogą doprowadzić do uszkodzenia różnych elementów smartfonu. Najbardziej delikatny jest sensor, którego uszkodzenie może spowodować zepsucie wyświetlacza. Wymiana szybki iPhone 6 potrzebna jest nie tylko w przypadku jej całkowitego rozbicia, ale i przy pojawieniu się drobnych pęknięć. Takie działanie ochroni wyświetlacz urządzenia od uszkodzenia. Konstrukcja ekranu i sensora stanowi jednolity blok, którego nie można rozebrać bez fachowej ingerencji. Z każdą nową generacją iPhone demontaż telefonu staje łatwiejszy, ale kruchość detali jest coraz większa. Większość centrów usług w przypadku uszkodzenia szybki iPhone 6 proponuje jej wymianę wraz z wyświetlaczem, uzasadniając to faktem, że stanowią jednolitą część. Oddziały Centrum Serwisowego w Warszawie proponują Państwu wymianę tylko powierzchni sensorowej – to skomplikowana naprawa smartfonu, lecz koszty są o wiele niższe, aniżeli wymiana szybki wraz z ekranem.

Jeśli Państwo potrzebują wymienić szybkę iPhone 6 w Warszawie, to zapraszamy do naszego centrum usług, gdzie specjaliści wykonają naprawę smartfonu w kilka etapach:

 • diagnostyka – dokładne określenie rodzaju uszkodzenia;
 • wymiana szybki — demontaż iPhone, rozłączenie ekranu i sensora, oczyszczenie powierzchni, ustawienie i zamocowanie nowej szybki, ponowny montaż smartfonu;
 • końcowy etap — testowanie telefonu w celu stwierdzenia zdolności do pracy.

Nie należy zajmować się naprawą sprzętu samodzielnie. Drogie urządzenia lepiej jest powierzać specjalistom, by uniknąć późniejszych dodatkowych kosztówCena naprawę Apple iPhone 6.

Ekran iPhone 6 jest najbardziej delikatnym elementem smartfonu. Uszkodzenie telefonu firmy Apple, podobnie i każdego innego, jest bardzo łatwe. Sprzyjają temu:

 • mechaniczne uszkodzenia – upadki na twarde powierzchnie, sąsiedztwo różnych drobnych przedmiotów, stale dotykających telefonu, brak pokrowca itd.;
 • zawilgocenie — rozlana kawa, wysoka wilgotność środowiska , w którym urządzenie jest eksploatowane;
 • wady fabryczne — w większości przypadków wymiana wadliwego elementu odbywa się po zakończeniu okresu gwarancji.

Naprawa odbywa się w kilku pracochłonnych etapach:

 • diagnostyka telefonu;
 • demontaż iPhone;
 • oddzielenie odłamków szkła od wyświetlacza za pomocą specjalnych narzędzi;
 • zamontowanie nowej powierzchni sensorowej;
 • ponowny montaż telefonu;
 • testowanie zdolności do pracy iPhone 6 Plus;
 • zwrot urządzenia.

W większości centrów serwisowych wymiana szybki iPhone 6 Plus odbywa się wraz z wymianą wyświetlacza, ponieważ specjaliści nie chcą zajmować się skomplikowaną naprawą, a dzięki temu mogą podać klientowi wyższą cenę za wykonaną usługę.

Nasze Centrum oferuje usługę «Wymiana szybki iPhone 6 Plus», wykorzystując przy tym profesjonalne narzędzia, bez których nie można wykonać naprawy odpowiedniej jakości.

Nie warto zajmować się naprawą samodzielnie – podobne działanie skróci okres przydatności smartfonu do pracy. W iPhone 6 można łatwo naruszyć geometrię obudowy, złamać zaczepy czy unieruchomić detale wykonawcze. Zachęcamy Państwa do powierzenia drogich urządzeń specjalistom – to oszczędzi czas, pieniądze i nerwy. Polskie oddziały naszego centrum usług zapraszają do skorzystania również z terminowych napraw,  wykonywanych na zamówienie i w korzystnej cenie.